A A A
 • ALARM W PONIEDZIAŁKOWY RANEK

  Dziś rano około godziny 6.30 strażacy zostali wezwani do akcji usuwania zwalonego drzewa na ulicy Wolności. Silny wiatr przewrócił drzewo wprost na jezdnię.

 • Zwierzynia starki

  Zwierzynia starki

   

  -cykl opowiadań z WIŚLICKICH WSPOMNIEŃ STARKI I STARZIKA

  Jo se tak rada z kimsi połopowiadóm ale łokropa, bo teraz wszyjscy mówióm po pańsku i łudowajóm, że mie nie rozumióm.

  Tóż muszym to napisać, jako to było hań downij.

   

 • WIŚLICKIE WSPOMNIENIA STARKI I STARZIKA

  W niedzielę 20 października br. w sali Domu Ludowego odbyła się wystawa starych zdjęć, pamiątek i dokumentów związanych z Wiślicą połączona z występem satyryczno-muzycznym mieszkańca Wiślicy Pana Jana Krużołka. Mieszkańcy Wiślicy i przybyli goście mieli możliwość sięgnięcia do historii wsi i jej mieszkańców poprzez obejrzenie zdjęć, starych dokumentów, wysłuchania opowieści pod tytułem "Zwierzynia Starki", a potem wzięli udział w biesiadzie, która trwała do wieczora. Mieszkańcy Wiślicy z rozrzewnieniem wspominali stare piosenki, które kiedyś z rodzicami śpiewali wieczorami przy ognisku. Organizatorem tej wystawy były: Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich.

  Więcej informacji na stronie:

  http://www.skoczow.pl/page/88,aktualnosci.html?id=3228

 • OKTOBERFEST W WIŚLICY

  Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza na OKTOBERFEST, który odbędzie się w niedzielę 05 października 2019 r. o godz 17,00, pod wiata przy boisku sportowym.

 • Propozycje mieszkańców do budżetu Gminy Skoczów na rok 2020.

  27 września odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Wiślicy, którego głównym tematem było uchwalenie planu zadań do wykonania w roku 2020.

   

 • III SKOCZOWSKI SUPER SPRINT

  Wczoraj 22 września Rajdowy Puchar Śląska zaprosił miłościków rajdów samochodowych na kolejną rundę tegorocznego pucharu pod nazwą III SKOCZOWSKI SUPER SPRINT.

  Rajd wystartował o godz. 10.30 . Zawodnicy pokonywali czterokrotnie trasę 5,8 km po drogach Wiślicy. Trasa przebiegała ul. Wyzwolenia i Północną.

  W rajdzie wziął udział mieszkaniec Wiślicy Tomasz Salamon w towarzystwie pilota Remigiusza Kusaka na Hondzie Civic

 • Niebezpieczny zakręt już bezpieczny

  Na ulicy Willowej zaistalowano lustro na niezwykle niebezpiecznym zakręcie.

  Ze względu na płoty usytuowane blisko jezdni widoczność na tym zakręcie praktynie była zerowa.

  W ostatnich dniach zainstalowano lustro, które w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo tak pieszych jak i kierowców.

   

 • WZIĘLI UDZIAŁ W DOŻYNKACH

  W niedzielę 08 września w Skoczowie odbyły się Ekumeniczne Gminne Dożynki, w których Wiśliczanie tradycyjnie wzięli udział.

  W korowodzie jechał traktor, z którego przyczepy byli mieszkańcy wsi i częstowali kanapką ze swojskim kozim serem oraz domową nalewką.

  Z tyłu przyczepy widniał transparent z napisem W PACANOWIE KOZY KUJĄ, A W WISLICY JE HODUJĄ

 • Młodzi strażacy na obozie

  To już piąty obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych organizowany przez komisję do spraw młodzieży przy zarządzie Miejsko Gminnym OSP w Skoczowie. W wyjeździe do Istebnej brało udział 4 członków z OSP Wiślica. Młodzi druhowie spędzili ten czas aktywnie wędrując po górach. Był też czas na relaks, np. pomoc w gospodarstwie-przy sianie ale przede wszystkim na zdobywanie umiejętności ratowniczych, udzielanie pomocy poszkodowanym.

 • PODZIĘKOWANIE ZA PLONY

  W niedzielę 01 września mieszkańcy Wiślicy dziękowali za tegoroczne plony.

  Z tej okazji w kaplicy odbyła się msza dziękczynna, na którą Wiśliczanie przybyli w pięknych regionalnych strojach składając na ołtarzu chleb i inne dary jako symbol plonów tej ziemi

 • Hydranty w Wiślicy sprawne

  Pracownicy Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej wraz z członkami OSP Wiślicy w dniu 23 lipca 2019r. przeprowadzili przegląd hydrantów na terenie sołectwa Wiślica.

  Po przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że dwa hydranty wymagają wymiany jeden na ulicy Willowej, a jeden na ulicy Baśniowej, awarie mają zostać usunięte do dwóch tygodni. Uzupełniono również brakujące nasady hydrantów, które bardzo często padają łupem złodziei, ta kradzież naraża hydranty na uszkodzenie.

   

 • INFORMACJA

  Na tablicach ogłoszeń pojawiła się informacja Rady Sołeckiej o mozliwości składania propozycji do projektu budżetu na rok 2020.

  Zachęcamy do lektury ogłoszenia.

 • Kolejna spartakiada za nami

  Mieszkańcy sołectw Gminy Skoczów rywalizowali 15 czerwca w Wilamowicach w ramach XVIII Spartakiady Sołectw Gminy Skoczów. Zawodnicy naszego sołectwa ze świetnym humorem pokonywali różne konkurencje, zabawy i śmiechu nie było końca. Najmłodsi i starsi mieszkańcy naszej wsi z pełnym zaangażowaniem brali udział w zawodach uzyskując open siódmą lokatę. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wspominają rywalizację w poszczególnych konkurencjach, a były to np. sztafeta rodzinna, przecinanie piłą ręczną kloca drzewa, wbijanie gwoździ na czas. Rada sołecka serdecznie dziękuje reprezentacji Wiślicy za poświęcony czas !!!

   

 • Najlepsi w Gminie

  Ochotnicza Straż Pożarna z Wiślicy zajęła I miejsce w sobotnich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Skoczów.

   

 • Nowa Stara Strażnica

  Długo czekał budynek tzw. Starej Strażnicy na remont. Już w zeszłym roku druhowie OSP Wiślica planowali zabrać się za prace, które miały upiększyć jej wnętrze. Udało się. Remont trwał 4 tygodnie, cała włożona praca to czyn społeczny druhów z OSP Wiślica.

   

 • Wybrano sołtysa na nową kadencję

  15 kwietnia odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zebranie Wiejskie.

  Tylko 48 mieszkańców wsi było zainteresowych tym, jak wywiązała sie ze swoich obowiązków Rada Sołecka na czele z sołtysem Janem Zabłockim i kto w następnej, (pięcioletniej) kadencji) będzie dbał o interesy mieszkańców.

  Jedynym kandydatem, wskazanym przez zebranych był, dotychczasowy sołtys Jan Zabłocki, który został wybrany w wyborach tajnych.

  Uzgodniono również, że Rada Sołecka będzie posiadała skład pięcioosobowy, a jej członków wybrano przez aklamację.

   

   

   

 • Planujesz wymianę pieca centralnego ogrzewania?

  Od 02 do 20 marca można bedzie składac wnioski na dotację celową z budżety Gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych połozonych na terenie Gminy Skoczów planowanych do realizacji w 2020 roku

 • Zimowy Obóz młodych strażaków

  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wiślicy wraz z kolegami z innych jednostek OSP gminy Skoczów brała udział w obozie zimowym

 • Będzie bezpieczniej

  Członkowie OSP w Wiślicy zdecydowali o zainstalowaniu monitoringu wokół swojej jednostki.