A A A

Przedszkole Publiczne w Wiślicy powstało w czasie II wojny światowej w domu Państwa Swoboda (dzisiaj dom Państwa Glet). Od 1955 r. mieściło się w domu Państwa Pagiełów (dzisiaj do Państwa Fidelu). Od tego czasu pracowały w placówce kolejno panie: Strycka, Czepczor, Burian, Bartecka.

W 2005r. placówka przeniosła swoją siedzibę do budynku dawnej szkoły podstawowej, którą przystosowano na potrzeby przedszkola.

Przedszkole publiczne w Wiślicy jest placówką jednooddziałową.Przedszkolaki wraz z swoimi paniami organizują wiele imprez, między innymi: zabawę andrzejkową spotkanie z Mikołajem(również dla dzieci nie objętych opieką przedszkolną) Bal przebierańców, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny.

Przedszkolaki wyjeżdżają do kina, teatru, Domu Kultury jak również organizują spotkania i warsztaty z ciekawymi ludźmi w placówce. Dużą popularnością cieszą się wycieczki, na które dzieci wyjeżdżają wraz z rodzicami. Wszystkie te działania mogą być realizowane dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, na których zawsze można liczyć.